Konica Minolta na konferencii PRINTPROGRESS

06. 07. 2017

Konica Minolta na konferencii PRINTPROGRESS 2016 predstavila najnovšie trendy v polygrafii

Pod názvom Spájame sily sa uskutočnila v poradí už tretia medzinárodná konferencia PRINTPROGRESS 2016. Ide o najväčšiu tohtoročnú česko-slovenskú polygrafickú udalosť roka. Konica Minolta popredným osobnostiam zo slovenskej a českej polygrafie predstavila trendy a novinky na polygrafickom trhu. 

Účastníci konferencie sa zhodli, že oblasť kreatívnej polygrafie sa stáva v poslednom období dôležitou súčasťou marketingových nástrojov s cieľom podporiť predaj produktov a služieb. Dôkazom týchto trendov je aj predstavená novinka KM-1 od spoločnosti Konica Minolta. Toto UV atramentové zariadenie formátu B2+ je vhodné do ofsetových tlačiarní, ako aj do ľahkého obalového priemyslu. KM-1 predstavuje posun od ofsetu ku digitálnej atramentovej tlači. Vďaka využívaniu UV atramentov, dokáže tlačiť nielen na papier, plastové materiály, kartóny či iné obalové materiály, tenké papiere až po textúry. Tlačiarne vedia tlačiť aj obojstranne a rozšíriť svoje služby o výrobu obalov, alebo časopisov. Nová technológia dokonca poskytuje príležitosť tlačiť na veľkosti formátov, ktoré doterajšie stroje nezvládali.„Nielenže dokážete tlačiť aj na väčšie formáty ako doteraz, ale aj rýchlo a bez strát aj pri menších objemoch. Kvalita tlače je blízka ofsetu, zariadenie je však navyše efektívnejšie a zachováva všetky výhody digitálnej tlače, ako je napríklad personalizácia,“ vysvetľuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta Slovakia.

Spájanie síl

Dodávatelia tlačových technológií a softvérových riešení, ako aj jednotlivé tlačiarne sa na konferencii zhodli na potrebe začať ponúkať komplexné tlačové služby, ktoré umožnia personifikáciu produktov, ako aj variabilné možnosti ich finalizácie. Príkladom môže byť nedávny vstup značky Konica Minolta do spoločnosti MGI. Vďaka tomuto spojeniu Konica Minolta priniesla na trh zariadenie JETVARNISH 3DS, ktoré ponúka komplexné služby. Otvára sa možnosť produkcie neobmedzeného množstva rôznorodých úloh v rámci jednej produkcie bez zastavenia. K tomu je možné aj vytvoriť parciálne 3D lakovanie pomocou UV atramentových hláv a následne zlatenie.

 
Zariadenie Meteor DP8700 S+650 je schopné tlačiť cmykom priamo na vrch fólie, čiže nanášať tepelnú fóliu rôznych farieb lepiacu sa na lak v 2D, alebo 3D móde. „Zariadenie poskytuje možnosť pretvoriť tlačový výstup pomocou aplikácie tepelnej fólie a následnej potlače s konečným výsledkom metalického efektu,“ konštatuje Peter Lauko. Princíp technológie je jednoduchý. Nános čierneho tonera  je použitý ako na lep na fóliu. Tá je prilepená na miesta, kde sa nachádza čierny toner.

Do skupiny netradičných a inovatívnych tlačových zariadení patrí aj bizhub PRESS C71cf, ktorý ako prvá kúpila na potlač etikiet slovenská spoločnosť Litograf. Ide o kompaktný, ale výkonný tlačový systém typu roll-to-roll, ktorý zvláda malé a stredné zaťaženie. Umožňuje tlač malých tlačových úloh vo veľkom množstve. Použite zaradenia je nielen v segmente etikiet alkoholických produktov, ale aj  pre etikety nápojov, kozmetiky, alebo čistiacich prostriedkov.

Vybrané technológie od spoločnosti Konica Minolta sú netradičné a inovatívne. Predstavujú najnovšie trendy v polygrafickom priemysle vo svetovom meradle. Boli taktiež prezentované na tohtoročnom medzinárodnom polygrafickom veľtrhu Drupa 2016. Všetky tieto technológie posúvajú doterajšie postupy v polygrafii na novú úroveň a otvárajú nové možnosti tlače, ako dôležitého marketingového nástroja. 

Buďte pravidelne informovaní Prihláste sa do nášho newslettera pre pravidelné infromácie